• 01
+420 776 851 132  

Pojištění

 

Zdravotní pojištění, které si platí každý občan České republiky, je nastaveno pouze na pokrytí běžných výdajů s lékařskou péčí v rámci území ČR. Nestačí tak na pokrytí léčebných nákladů, které mohou vzniknout při cestě do zahraničí a proto Vám doporučujeme cestovní pojištění Allianz.

 

Cestovní pojištění

 

6 měsíců a déle

  • dává možnost vyvázat se z povinnosti hradit pojistné v ČR.
  • je potřeba sjednat si cestovní pojištění, ošetří vás v zahraničí
  • nemáte nárok na ošetření v ČR

 

Rozhodnete-li se i nadále hradit veřejné zdravotní pojištění u české zdravotní pojišťovny, vyzvedněte si před vycestováním na pobočce vaší zdravotní pojišťovny Evropský průkaz zdravotního pojištění, tzv. EHIC. Formulář či průkaz předložte v případě náhlého onemocnění nebo úrazu ošetřujícímu lékaři. Počítejte s tím, že ve většině případů se za péči připlácí. Je nutné zaplatit stejnou spoluúčast jako britští pojištěnci a zdravotní péči lze čerpat pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

 

Méně než 6 měsíců

  • v tomto případě musíte pokračovat v úhradě zdravotního pojištění v ČR, tz. hradit pojistné jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP)

 

Veškeré doklady a smlouvu cestovního pojištění si důkladně uschovejte. Při příjezdu zpět do ČR jste povinni se nahlásit do 8 dnů a předložit dokumenty zdravotní pojišťovně.

 

Upozornění

Vzhledem ke skutečnosti, že pravidla týkající se zdravotního pojištění se mohou v průběhu roku měnit, doporučujeme klientům navštívit pobočku své české zdravotní pojišťovny před odjezdem do zahraničí a informovat se o konkrétním postupu.

 

 Podrobnější informace o cestovním pojištění Allianz Vám rádi sdělíme při registraci do programu.